Krok 1 Podłącz odkurzacz, który może być dowolnego typu, pod warunkiem, że jest wyposażony w przystawkę ręczną. Włącz go i za pomocą narzędzia ręcznego odkurz dokładnie każdą stronę materaca, aby usunąć nagromadzony brud i roztocza.


Krok 2 Postaw materac na ścianie.

Krok 3 Umyj pojemnik na wodę przymocowany do odkurzacza, aby upewnić się, że brud nie przedostał się z powrotem do materaca. Napełnij zbiornik na wodę zalecanym roztworem rozcieńczonym do pełna wodą, zgodnie z zaleceniami na butelce z produktem lub w instrukcji obsługi środka do czyszczenia dywanów.

Krok 4 Włącz urządzenie do czyszczenia dywanów – odkurzacz do prania i powoli wyczyść jedną stronę materaca za pomocą dołączonego narzędzia ręcznego. Nie należy nadmiernie moczyć materaca, ponieważ wyschnie zbyt długo i może spowodować więcej pleśni w materacu. Pozostaw jedną stronę materaca do wyschnięcia przed obróceniem materaca w celu wyczyszczenia drugiej strony.

Krok 5 Odwróć materac i wyczyść parą drugą stronę materaca przed pozostawieniem do wyschnięcia.

Krok 6 Wyczyść cztery wąskie boki materaca. Po wyschnięciu umieść materac z powrotem na podstawie. Umieść czystą Ochraniacz na materac na łóżku, aby zapobiec roztocza żerujące na martwych komórek skóry i utrzymać materac czysty. Połóż na łóżko czystą pościelą.