Rzeczy, które możesz wyczyścić za pomocą odkurzacza do czyszczenia dywanów, o których możesz nie wiedzieć

MATERAC

Możesz użyć odkurzacza do prania i środka do czyszczenia dywanów, aby wyczyścić materac, jeśli jest wyposażony w ssawkę do tapicerki. Uważaj, aby nie zmoczyć go zbytnio.

Ze względu na jego nazwę wiele osób zakłada, że ​​dywany można czyścić tylko środkiem do czyszczenia dywanów. Tak nie jest, a poniżej znajduje się lista innych elementów, które można wyczyścić:

  1. Materace. Wypadki z moczem przed snem można łatwo wyczyścić za pomocą środka do czyszczenia dywanów. Maszyna do czyszczenia dywanów jest również dobra do usuwania pleśni, roztoczy i martwych komórek skóry z materacy. Wystarczy założyć nasadkę ręczną i dokładnie wyczyścić. Nie przesycaj materaca, ponieważ może to skutkować powstawaniem zarodników pleśni. Upewnij się, że wyczyściłeś i wysuszyłeś jedną stronę materaca przed czyszczeniem drugiej.
  2. Zasłony. Zasłony można również czyścić za pomocą przenośnego środka do czyszczenia dywanów. Można je również wyczyścić, korzystając z maszyny wyposażonej w narzędzie ręczne, które może sięgać wysoko.
  3. Meble. Tapicerkę mebli można czyścić środkiem do czyszczenia dywanów. Plamy powstałe w wyniku wypadków ze zwierzętami lub podjadania są łatwe do usunięcia. Użyj odpowiedniego środka czyszczącego opartego na materiale, z którego wykonany jest mebel i zapoznaj się z instrukcją aby uzyskać porady. Pozostawić na odpowiedni czas schnięcia, aby zarodniki pleśni i rozwój pleśni nie wystąpiły.

SOFA

Możesz czyścić tapicerkę sofy za pomocą wielu środków do czyszczenia dywanów, ale potrzebujesz przystawki do tapicerki, a dla najlepszych wyników, środka do czyszczenia tapicerki.

  1. Tapicerka samochodowa. Plamy samochodowe można usunąć z siedzeń i podłóg za pomocą maszyn do czyszczenia dywanów. Jest to możliwe przy użyciu maszyny przenośnej lub takiej, która ma długi przewód sięgający do garażu. Nasadek ręcznych można również używać do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, takich jak miejsca pod siedzeniami i pomiędzy poduszkami siedzeń.
  2. Kołdry. Użyj maszyn do czyszczenia dywanów, aby wyczyścić duże kołdry lub inne rodzaje dużej pościeli. Użyj nasadki narzędzia ręcznego, aby usunąć plamy. Para pomaga wnikać i usuwać plamy. Ta metoda jest zwykle wygodniejsza niż czyszczenie na sucho dużej kołdry.
  3. Podłogi twarde. Istnieją środki do czyszczenia dywanów, które mogą czyścić wiele rodzajów podłóg. Są specjalnie zaprojektowane do czyszczenia w zależności od rodzaju plamy lub czyszczonego materiału. Użytkownik ma możliwość zmiany tego ustawienia. Każde ustawienie obejmuje zarówno lekkie czyszczenie, jak i intensywne tryby szorowania.

Środki do czyszczenia dywanów są przeznaczone do czyszczenia różnego rodzaju rzeczy i nie zawsze ograniczają się tylko do czyszczenia dywanów.

Mogą czyścić materace, plamy ze zwierząt, pościel, meble, dywaniki i tapicerkę samochodową. Niektórzy mogą nawet czyścić płytki ceramiczne i podłogi z twardego drewna. Dzięki poręcznym, małym przystawkom i przenośnym maszynom, środek do czyszczenia dywanów to łatwy sposób na czyszczenie kilku rodzajów powierzchni.