Jednym z najczęściej zadawanych pytań w naszej wypożyczalni myjek ciśnieniowych jest: czy powinienem używać myjki ciśnieniowej na gorącą czy na zimną wodę? Nasze myjki ciśnieniowe mają różne natężenia przepływu i ciśnienia, w zależności od Twoich potrzeb i są w stanie czyścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nasuwa się więc pytanie, jak wybrać, czy kupić myjkę ciśnieniową z zimną wodą, czy z gorącą wodą?

W tym blogu porównamy te dwa i przeanalizujemy kluczowe kwestie, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję dla potrzeb mycia ciśnieniowego.


Myjka ciśnieniowa na zimną wodę

Jeśli potrzebujesz wyczyścić powierzchnie pokryte brudem lub błotem, myjka ciśnieniowa z zimną wodą jest idealnym rozwiązaniem, aby wyeliminować brud. Zimna woda może szybko i skutecznie przebić się przez trudne zabrudzenia na dużych powierzchniach, a sama siła wody eliminuje potrzebę uciążliwego szorowania. Myjki ciśnieniowe na zimną wodę często zawierają detergent, który dodatkowo pomaga w usuwaniu plam i zabrudzeń, co zapewnia nieskazitelne wykończenie. Co więcej, zimna woda jest w rzeczywistości preferowana do niektórych powierzchni, takich jak drewno lub plastik, które mogą się odkształcać lub niszczyć pod wpływem wysokich temperatur.


Myjka ciśnieniowa na gorącą wodę

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę działają w podobny sposób jak myjki ciśnieniowe na zimną wodę, z jedną kluczową dodatkową zaletą: ciepło. Podobnie jak mycie naczyń w zlewie, gorąca woda może błyskawicznie przebić się przez tłuszcz i brud. W związku z tym, podczas gdy zimna woda ma tę zaletę, że jest w stanie szybko rozbić brud, jeśli czyścisz powierzchnię pokrytą tłuszczem lub olejem, gorąca woda jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ skutecznie penetruje brud na poziomie molekularnym, zapewniając czyste wykończenie. Ta skuteczność oznacza, że ​​często wymagane jest mniejsze ciśnienie i detergent.

Podsumowując, wybór tak naprawdę zależy od tego, co czyścisz. W przypadku ogólnego zabrudzenia lub czyszczenia dużej powierzchni myjka ciśnieniowa z zimną wodą z nawiązką zaspokoi Twoje potrzeby. Jednak aby usunąć bardziej uporczywe substancje, takie jak olej i tłuszcz, lub przeprowadzić sterylne czyszczenie, odpowiednia jest myjka ciśnieniowa z gorącą wodą.
Jak możemy pomóc?

Rozumiemy, że wybór między myjką ciśnieniową z zimną wodą a gorącą wodą jest całkowicie zależny od wykonywanej pracy. Dlatego nasz pracownik z przyjemnością pomoże w doborze odpowiedniej myjki do czyszczenia konkretnego zabrudzenia.